wtorek, 30 sierpnia 2011

"Bezpieczna przystań"

Dziś kupiłam sobie najnowszą książkę Nicholasa Sparska "Bezpieczna przystań".
"Kiedy w nadmorskim miasteczku na południu USA pojawia się samotna tajemnicza kobieta, niektórzy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do porzucenia miejskiego życia i przeprowadzki w miejsce, w którym nic ciekawego się nie dzieje. W Southport czas płynie leniwie i jego mieszkańcy nie mają przed sobą sekretów. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie pracuje w lokalnej restauracji "U Ivana" i wyraźnie unika zawierania nowych znajomości. Do czasu. Kiedy poznaje Alexa, właściciela niewielkiego sklepiku, wdowca z dwójką dzieci, wbrew sobie zaczyna coraz bardziej angażować się w życie jego rodziny. Niespodziewanie pojawia się pomiędzy nimi uczucie, Katie zdaje sobie nagle sprawę, że musi zrobić następny krok, że przyszłości i szczęścia nie da się zbudować na kłamstwach i ukrywaniu prawdy i własnej przeszłości. W najczarniejszej godzinie jedynie miłość może dać jej bezpieczne schronienie."

zdjęcie: www.empik.com 

Przeczytałam dopiero jeden rozdział, ale książka już mnie zaczęła wciągać. Tak samo było z innymi książkami tego autora. Przeczytałam je wszystkie i przy każdej płakałam chociaż raz. Widziałam też wszystkie filmy, które powstały na podstawie książek Sparksa. Więc jeśli lubicie romantyczne powieści gorąco polecam książki tego autora.

Przy okazji książki pokaże mój mały zbiór zakładek, które wykonałam i  które mieszkają w moich ulubionych książkach. Teraz muszę wykonać jakąś nową do "Bezpiecznej przystani" :)


2 komentarze:

  1. Kolekcja zakładek śliczna! A czy mogę się uśmiechnąc po wzorek do tej z filiżankami :) alexandra19811@gmail.com pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń