wtorek, 7 lutego 2012

Niania w Londynie i Kelnerka

Oto powód dlaczego zaniedbuję ostatnio krzyżyki :) Dwie książki Melissy Natkan, o których słyszałam bardzo pozytywne opinie i nie mogłam się powstrzymać, żeby ich nie przeczytać. Pochłonęłam je jedna za drogą w kilka dni.
Pierwsza z nich to "Niania w Londynie"

zdjęcie: www.empik.com 

"Pełna humoru opowieść o Jo - młodej dziewczynie z prowincji, która podejmuje pracę niani w brytyjskiej stolicy, by wyrwać się  z miałomiasteczkowej nudy. W wyjeździe do Londynu widzi ostatnią szansę na uwolnienie się spod opieki wszystkich osób (włącznie z nalegającym na ślub narzeczonym), które pragną ułożyć jej życie. Nowi pracodawcy Jo, Dick i Vanessa Fitzgeraldowie, najbardziej niedobrana para małżeńska wszech czasów, są szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci o bardzo wyrazistych osobowościach. Zajęci swoimi sprawami, z radością zrzucają na barki niani tak wiele obowiązków, że nudne wiejskie życie, jakie wcześniej prowadziła, zaczyna się wydawać kojące. Tymczasem sąsiadujący z jej sypialnią pokój zajmuje nowy lokator - Jesh, przystojny sy Dicka z pierwszego małżenństwa..."

Kolejna książka, którą właśnie skończyła to "Kelnerka"

zdjęcie: www.empik.com 

"Katie Simmonds jest dziewczyną ambitną, ale po ukończeniu psychologii na Oksfordzie ciągle nie ma pomysłu na życie. Raz pragnie zostać nauczycielką, innym razem reżyserem, jeszcze innym wychowawcą. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Jona, początkującego pisarza, z którym się przyjaźni i który pisze dla niej ciągle nowe CV i listy motywacyjne. W jej planach na przyszłość praca w charakterze kelnerki nie figuruje, choć właśnie tak musi zarabiać na życie. Wraz z przyjaciółką Sukie, z zawodu aktorką teatralną, bez angażu, pracują w londyńskiej kawiarni koło dworca, kiepsko opłacane, mają za szefa tępego gbura. Klientów traktują obcesowo, ale w sposób nie pozbawiony specyficznego humoru. Na szczęście dla wszystkich kawiarnia zostaje sprzedana nowemu właścicielowi. Okazuje się nim Dan Crichton, były chłopak jej koleżanki Geraldine, też absolwentki Oksfordu. Katie, skrycie zakochana (z wzajemnością) w Danie, którego poznała niedawno na imprezie, nie wie, jak znaleźć się w nowej sytuacji. Dan jest znowu z Geraldnie i - co gorsza - zaręczył się! A to oznacza kolejne, jeszcze większe kłopoty..."

Polecam Wszystkim te dwie książki. Nie można się od nich oderwać :)

2 komentarze:

  1. mam je na liście "do przeczytania" i nawet na półce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpiszę sobie na listę... do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń